Sektion 54
Ã…rets resultater 2018 Ã…rets resultater 2018

2018

Dato Kortdistance Mellemdistance Langdistance
12. maj - U19 Horsesns N-95
Horsens N-96
- -
19. maj - U20 Vamdrup-95
Vamdrup-96
- -
26. maj - U21 Vamdrup

Weddingstedt
Weddingstedt Sport

-
2. juni - U22 Haderslev

Henstedt P
Henstedt Sport

-
9. juni - U23 Vamdrup Altona
Münster
15. juni - U24 - - Baden-Baden L
16. juni - U24 Haderslev Bremen P
Bremen Sport
-
23. juni - U25 Vamdrup Henstedt
Henstedt Sport
Göttingen
30. juni - U26 - - Freiburg LM
30. juni - U26 Aabenraa
Henstedt 1års guldring
Henstedt Sport
-
7. juli - U27 Horsens N
Horsens N Unger
Altona Antwerpen P
13. juli - U28 - - Karlsruhe L
Karlsruhe LM
14. juli - U28 Vamdrup
Vamdrup U
Soltau P
Soltau Sport
-
21. juli - U29 Vamdrup
Vamdrup U
Elmshorn
Elmshorn Sport
Giesen 3-års guldring
28. juli - U30 Haderslev
Haderslev U
Soltau 2-års guldring
Altona Sport
-
4. august - U31 Aabenraa SP
Aabenraa U
Henstedt
Henstedt Sport
Henstedt U
Dresden
10. august - U32 - - München L
11. august - U32 - Altona
Altona Sport
Altona U
 -

(L - Landsflyvning, LM - Landsflivning med morgenslip, U - Ungeflyvning, D - Derby, P - Puljespil, SP - Sponsorflyvning)




Ã…rets resultater 2017 Ã…rets resultater 2017

2017

Dato Kortdistance Mellemdistance Langdistance
14. maj - U19 Horsesns N
Vejle
- -
20. maj - U20 Vejle
Vamdrup
- -
27. maj - U21 Vamdrup

Husum
Husum Sport

-
3. juni - U22 Haderslev

Henstedt P
Henstedt Sport

-
10. juni - U23 Vamdrup Altona
Münster
17. juni - U24 - - Baden-Baden L
17. juni - U24 Haderslev Bremen P
Bremen Sport
-
24. juni - U25 Vamdrup Henstedt
Henstedt Sport
Hannover
1. juli - U26 - - Freiburg LM
1. juli - U26 Aabenraa
Lüneburg 1års guldring
Lüneburg Sport
-
8. juli - U27 Vamdrup
Horsens-N U
Altona Antwerpen P
15. juli - U28 - - Karlsruhe L
Karlsruhe LM
15. juli - U28 Aabenraa
Vejle U
Soltau P
Soltau Sport
-
22. juli - U29 Vamdrup
Vejle U
Elmshorn
Elmshorn Sport
Dresden 3 års guldring
29. juli - U30 Aabenraa
Aabenraa U
Altona 2 års guldring
Altona Sport
-
5. august - U31 Aabenraa SP
Aabenraa U
Henstedt
Henstedt Sport
Henstedt U
Dresden
12. august - U32 - - München L
13. august - U32 - Altona
Altona Sport
Altona U
 -

(L - Landsflyvning, LM - Landsflivning med morgenslip, U - Ungeflyvning, D - Derby, P - Puljespil, SP - Sponsorflyvning)




Ã…rets resultater 2016 Ã…rets resultater 2016

2016

Dato Kortdistance Mellemdistance Langdistance
14. maj - U19 Horsesns N
Kolding
- -
21. maj - U20 Kolding
Haderslev
- -
28. maj - U21 Vamdrup

Husum
Husum Sport

-
4. juni - U22 Haderslev

Henstedt P
Henstedt Sport

-
11. juni - U23 Kolding Altona
Altona Sport
Münster
18. juni - U24 - - Würzburg L
18. juni - U24 Haderslev Bremen P
Bremen Sport
-
25. juni - U25 Kolding Henstedt
Göttingen
2. juli - U26 - - Baden-Baden L
2. juli - U26 Haderslev
Lüneburg 1års guldring
Lüneburg Sport
-
9. juli - U27 Kolding
Horsens U
Altona Antwerpen P
16. juli - U28 Haderslev
Kolding U
Soltau P
Soltau Sport
-
22. juli - U29 - - Regensburg L
23. juli - U29 Vamdrup
Vamdrup U
Elmshorn Dresden 3 års guldring
30. juli - U30 Haderslev
Haderslev U
Soltau 2 års guldring
Soltau Sport
-
6. august - U31 Aabenraa SP
Aabenraa U
Henstedt
Henstedt U
Dresden
14. august - U32 - - Freiburg L
Hannover L, 4 duer pr. slag
14. august - U32 - Altona
Altona Sport
Altona U
 -

(L - Landsflyvning, U - Ungeflyvning, D - Derby, P - Puljespil, SP - Sponsorflyvning)




Ã…rets resultater 2015

2015

Dato Kortdistance Mellemdistance Langdistance
9. maj - U19 Horsens
Kolding
- -
16. maj - U20 Kolding
Haderslev
- -
23. maj - U21 Vamdrup

Husum
Husum Sport

-
30. maj - U22 Haderslev

Henstedt P
Henstedt Sport

-
6. juni - U23 Kolding Altona
Altona Sport
Münster
12. juni - U24 - - Würzburg L
13. juni - U24 Haderslev Bremen P
Bremen Sport
-
20. juni - U25 Kolding Henstedt
Göttingen
26. juni - U26 - - Baden-Baden L
27. juni - U26 Haderslev Lüneburg
Lüneburg Sport
-
4. juli - U27 Kolding
Horsens U
Altona Essen P
11. juli - U28 Haderslev
Kolding U
Soltau P
Soltau Sport
-
17. juli - U29 - - Karlsruhe L
18. juli - U29 Vamdrup
Vamdrup U
Elmshorn Giesen
24. juli - U30 Vamdrup
Vamdrup U
- -
26. juli - U30 - Altona
Altona Sport
-
1. august - U31 Aabenraa
Aabenraa U
Henstedt
Henstedt U
Dresden
8. august - U32 - - München L
Göttingen L m. 4 duer pr. slag
8. august - U32 - Altona
Altona Sport
Altona U
 -

(L - Landsflyvning, U - Ungeflyvning, D - Derby, P - Puljespil)




Ã…rets resultater 2014

2014

Dato Kortdistance Mellemdistance Langdistance
10. maj Horsens I
Horsens II
- -
17. maj Horsens
Kolding
- -
24. maj Kolding
Haderslev
- -
31. maj Vamdrup

Husum
Husum (Sport)

-
7. juni Haderslev Henstedt
Henstedt (Sport)
-
13. juni - - Limburg L
14. juni Kolding Altona Münster
21. juni Haderslev Bremen P
Bremen (Sport)
-
27. juni - - Baden-Baden L
28. juni Kolding Henstedt Göttingen
5. juli Haderslev Lüneburg
Lüneburg (Sport)
-
12. juli Kolding
Horsens U
Altona D Antwerpen P
19. juli Haderslev
Kolding U
Soltau P
Soltau (Sport)
-
25. juli - - Karlsruhe L
26. juli Vamdrup
Horsens U
Heide Hannover D
2. august Haderslev
Haderslev U
Soltau
Soltau (Sport)
-
9. august Åbenrå
Åbenrå U
Henstedt
Henstedt U
Dresden
15. august - - München L
16. august - Altona
Altona (Sport)
Altona U
 

(L - Landsflyvning, U - Ungeflyvning, D - Derby, P - Puljespil)